Yardım / Alıcı Rehberi / Bana Özel Hakkında

Alıcı Rehberi

Bana Özel Hakkında

 1. Siparişlerim
  • EFT/Havale Bekleyenler
   EFT veya Havale ödeme seçeneği ile satınalmayı tercih ettiğiniz siparişlerinizi EFT Havale Bekleyenler bölümünden takip edebilirsiniz. Siparişlerinizin satıcı tarafından size kargo ile gönderilebilmesi için, Banka kanalı ile Havale veya EFT işlemi yaparak, para transferinizi indirimPlus hesabına yapmanız gerekmektedir.
  • Kargo Beklenenler
   Ödemesini yapmış olduğunuz ama satıcı tarafından henüz kargoya verilmeyen siparişlerinizi, Kargo Beklediklerim bölümünden takip edebilirsiniz. Satıcı siparişinizi kargoya teslim ederek kargo gönderi numarasını sisteme girdiği anda, siparişinizin durumu değişerek Onay Bekleyenler bölümünde yer alacaktır.
  • Onay Bekleyen Ürünler
   Ödemesini yapmış olduğunuz ve size ulaştırılmak üzere kargoya verilen ürünler için, satıcılar sisteme bir kargo gönderi numarası girer. Kargo gönderi numarası girilerek gönderilen siparişlerinizi Onay Bekleyenler bölümünden takip edebilirsiniz.

   Ayrıca satıcı tarafından kargoya verilmiş siparişlerinizin anlık olarak nerede olduğu bilgisini, bu bölümdeki ürün bilgilerinin altında yer alan Kargom Nerede linkini tıklayarak öğrenebilirsiniz.

   Siparişiniz elinize ulaştıktan sonra satıcıya para transferinin gerçekleşebilmesi için işleme onay vermeniz gerekmektedir. Onay vereceğiniz işlemlerinizi de Onay Bekleyenler bölümünden takip edebilirsiniz. .
  • Dondurulmuş İşlemler
   Ödemesini yaptığınız ve elinize ulaşan siparişiniz, ürün sayfasında belirtilenden farklı, hasarlı/kusurlu veya eksik teslim edilmiş ise Destek Hattı'na sorun bildirimi yaparak işlemi dondurabilirsiniz. Sorun yaşadığınız ve dondurmuş olduğunuz işlemlerinizi, çözüme kavuşana kadar Dondurulmuş İşlemlerim bölümünden takip edebilirsiniz.
  • Tamamlanan İşlemler
   Güvenli Alışveriş Döngüsü tamamlanarak elinize ulaşan ve satıcıya para transferi yapılabilmesi için onay vermiş olduğunuz, tamamlanmış alışverişlerinizi Tamamlanan İşlemlerim bölümünden takip edebilirsiniz.
 2. Mesajlarım
  • Gelen Mesajlarım
   Size gönderilen tüm mesajları Gelen Mesajlarım bölümünden takip edebilirsiniz. Gelen mesaj içeriğinde herhangi bir rahatsızlık veren (Küfür, hakaret, spam mesaj) içerik mevcut ise üst bölümde yer alan Şikayet Et butonuna tıklayarak durumu Destek Hattı'na bildirebilirsiniz. Destek Hattı konu ile alakalı olarak en kısa süre içerisinde size dönüş yapacaktır.
  • Giden Mesajlarım
   Göndermiş olduğunuz tüm mesajlarınızı Giden Mesajlarım bölümünden takip edebilirsiniz.
  • Arşiv
   Gelen ve Giden geçmiş mesajlarınızı Arşiv bölümüne atarak 1 yıl boyunca saklayabilirsiniz.
 3. İndirim Kuponlarım
  Dönemsel olarak indirimPlus tarafından yapılan kampanyalardan kazandığınız veya arkadaşlarınız tarafından size gönderilen İndirim Kuponlarınizi, İndirim Kuponlarım bölümünden takip edebilirisiniz.
  • Kullanılabilir İndirim Kuponlarım
   Kazanmış olduğunuz ve henüz kullanmadığınız İndirim Kuponlarınizi İndirim Kuponlarım bölümünden takip edebilirsiniz. İndirim Kuponları açıklama bölümünde bu İndirim Kuponu'nu hangi işlemden kazandığınıza dair gerekli bilgileri inceleyebilirsiniz.
  • Kullandığım İndirim Kuponlarım
   Geçmiş alışverişlerinizde kullanmış olduğunuz İndirim Kuponlarınizi "İndirim Kuponlarım" bölümünden takip edebilirsiniz. Açıklama bölümünde bu İndirim Kuponu'nu hangi alışveriş işleminde kullandığınıza dair gerekli bilgileri bulabilirsiniz.
  • İndirim Kuponu Kullanım Şartları
   1. İndirim kuponları birleştirilemez
    Tek bir alışveriş işleminde birden fazla İndirim Kuponu kullanılamaz. Ancak kullanıcı birden fazla İndirim Kuponu'na sahipse, ödeme esnasında istediği İndirim Kuponunu seçerek kullanma hakkına sahiptir.
   2. İndirim kuponları bölünemez
    Bir İndirim Kupon'u tek bir alışveriş işleminde kullanılabilir, birden fazla alışveriş işleminde kullanılamaz. Dolayısı ile İndirim Kuponu kullanarak yapacağınız alışveriş tutarı en az İndirim Kuponu tutarı kadar olmalıdır. İndirim Kuponu tutarının altındaki alışverişlerinizde İndirim Kuponu kullanabilirsiniz fakat, bu durumda alışveriş tutarı ile İndirim Kuponu tutarı arasında ki fark Nakit veya farklı bir İndirim Kuponu olarak iade edilmez. Tüm İndirim Kuponu kullanılmış sayılır.
   3. İndirim kuponları belirli bir süre için geçerlidir.
    Her İndirim Kuponu belirli bir tarih aralığında kullanılabilir. Son kullanma tarihinden sonra İndirim Kuponu kullanılamaz. İndirim Kuponu'nun hangi tarihler arasında geçerli olduğu bilgisiniz Bana Özel/ İndirimler menüsünde yer alan İndirim Kuponlarım bölümünden inceleyebilirsiniz.
   4. Alışveriş iptalinde indirim kuponları'nız iade edilir.
    İptal edilen alışveriş işleminde kullanmış olduğunuz İndirim Kuponu, iptal işleminin tamamlanmasından sonra aynı şart ve tutarda tekrar kullanabilimeniz için size iade edilir. İade edilen İndirim Kuponu'nuzu İndirim Kuponlarım bölümünden takip edebilirsiniz.
   5. İndirim kuponları nakte çevrilemez.
    İndirim Kuponu indirimPlus'ın belirlemiş olduğu ve alıcıya avantaj sağlayan bir kavramdır. Dolayısı ile indirimPlus İndirim Kuponu sadece www.indirimplus.com web sitesinden yapılan alışverişlerde kullanılabilir. Nakte çevrilemez, tutarı kadar para iadesi talebinde bulunulamaz ve indirimPlus web sitesi haricinde herhangi bir alışveriş mecrasında kullanılamaz.
   6. İndirim kuponu tutarı alışveriş tutarından büyükse, aradaki fark iade edilmez.
    İndirim Kuponu tutarınızın alışveriş tutarınızdan büyük olduğu durumlarda, alışveriş tutarınız ile İndirim Kuponu tutarınız arasında ki fark geri iade edilmez. Sonraki alışverişlerde kullanılamaz, İndirim Kuponu tamamen kullanılmış sayılır.
   7. Kullanıcı sözleşmesine uygun olmayan durumlarda indirim kuponu iptal edilebilir.
    Kullanıcı Sözleşmesi'ne uygun olmayan durumlarda indirimPlus, üyelik ve/veya İndirim Kuponu iptalini gerçekleştirebilir.Bu durumda kullanıcı herhangi bir hak talebinde bulunamaz.
 4. Bilgilerim / Ayarlarım
  Kişisel bilgilerinizin bulunduğu bölümdür. Bilgilerim / Ayarlarım bölümünden gerekli değişiklikleri yaparak bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.
  • Email ve şifre bilgileri
   E-mail adresinizi ve indirimPlus'a girişte kullandığınız şifrenizi Email ve şifre bilgileri bölümünden takip edebilir veya değiştirebilirsiniz.
  • Adres Bilgilerim
   Alışveriş işlemlerinizde siparişlerinizin gelmesini istediğiniz adres bilgilerini Adres Bilgilerim bölümünden takip edebilir veya değiştirebilirsiniz. Bu bölüme iş adresiniz, ev adresiniz veya size ulaşılamayacağını düşündüğünüz durumlarda, siparişinizin teslim edilmesini istediğiniz diğer adres bilgilerini girerek birden çok adres tanımlaması yapabilirsiniz. Girmiş olduğunuz her adres bilgisine Ev adresim, İş Adresim gibi isimlendirebilirsiniz. Alışveriş işleminiz esnasında, Teslimat bilgileri bölümünde, önceden tanımlamış olduğunuz adres bilgilerinden, siparişinizin teslim edilmesini istediğiniz adresi seçmeniz yeterli olacaktır.
  • Kişisel Bilgilerim
   Ad Soyad, Telefon numaranız, medeni durumunuz, cinsiyetiz, doğun tarihiniz gibi sizi daha iyi tanıyarak daha kaliteli bir hizmet vermemizi sağlayacak kişisel bilgilerinizi Kişisel Bilgilerim bölümünden girebilir veya güncelleyebilirsiniz.
  • Email Bilgilendirme Ayarlarım
   E-mail Bilgilendirme Ayarlarım indirimPlus tarafından gönderilen kampanya ve bilgilendirme maillerinin geleceği mail adresini girebileceğiniz veya düzenleyebileceğiniz bölümdür.
  • Cep Bilgilendirme Ayarlarım
   Cep Bilgilendirme Ayarlarım indirimPlus tarafından gönderilen kampanya ve bilgilendirme SMS'lerinin geleceği GSM numaranızı girebileceğiniz veya düzenleyebileceğiniz bölümdür.